Прва година, сите насоки 2022/23 г. - Економски факултет |
|
||||||
сите насоки, сем. 1. |
|
||||||
|
Понеделник |
Вторник |
Средa |
Четврток |
Петок |
||
08:00 |
|
|
|
|
|
||
09:00 |
Теории на фирма, проф.д-р Круме Николовски, 09-11 часот, ФИ, предавална 4 |
Основи на финансии, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 09-11 часот, БЕ, СР, ММ, ФИ, предавална 6 |
|
Основи на сметководство, проф.д-р Благица Колева, 09-11 часот, БЕ, СР, ММ, предавална 6 |
изборни предмети: 09-11 часот Македонски јазик 1, доц.д-р Ана Витанова Рингачева, Англиски јазик ниво А2.1 лектор м-р Симона Серафимовска, Германски јазик ниво А.1.1, лектор м-р Марица Тасевска, Шпански јазик ниво А1.1, лектор м-р Марија Тодорова, Француски јазик ниво А1.1, проф.д-р Светлана Јакимова, Руски јазик ниво А1.1 комисија: проф.д-р Игор Станојоски, проф.д-р Луси Караниколова-Чочоровска, доц.д-р Ана Витанова-Рингачева |
||
10:00 |
|||||||
11:00 |
Основи на финансии (вежби), асс.м-р Мила Митрева, 11-12 часот, предавална 3 |
Основи на економија, проф.д-р Дарко Лазаров, 11-13 часот, БЕ, СР, ММ, ФИ, предавална 6 |
|
Математика за бизнис, проф.д-р Лимонка Лазарова Коцева, 11-14 часот, БЕ, СР, ММ, ФИ, предавална 2 |
|
||
12:00 |
|
|
|||||
13:00 |
|
|
|
|
|||
14:00 |
|
|
|
|
|
||
Финансии Штип, сем 3., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Трговско право, проф.д-р Борка Тушевска, 08-10 часот, предавална 2 |
|
|
|
09:00 |
|
Маркетинг, проф.д-р Тамара Јованов Апасиева, 09.30-11.30 часот, предавална 6 |
Применета економија, проф.д-р Илија Груевски, 09-12 часот (преку една недела), предавална 8 |
|
|
10:00 |
|
Фриленсинг Хаб, проф.д-р Златко Бежовски, 10-12 часот, предавална 2 |
|||
11:00 |
Монетарна економија, проф.д-р Љупчо Давчев, 11-13 часот, предавална 6 |
||||
12:00 |
Е-бизнис, проф.д-р Златко Бежовски, 12.00-14.00 часот, предавална 2 |
Хартии од вредност, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 12-14 часот, предавална 6 |
Меѓународен бизнис, проф.д-р Емилија Митева-Кацарски, 12-14 часот, предавална 4 |
|
|
13:00 |
|
||||
14:00 |
|
|
Маркетинг (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 14-15.30 часот, предавална 2 |
|
|
15:00 |
|
|
|
||
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
Менаџмент и маркетинг Штип, сем 3., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Трговско право, проф.д-р Борка Тушевска, 08-10 часот, предавална 2 |
|
|
|
09:00 |
Теории на фирма, проф.д-р Круме Николовски, 09-11 часот, ФИ, предавална 4 |
Маркетинг, проф.д-р Тамара Јованов Апасиева, 09.30-11.30 часот, предавална 6 |
Применета економија, проф.д-р Илија Груевски, 09-12 часот (преку една недела), предавална 8 |
|
|
10:00 |
Фриленсинг Хаб, проф.д-р Златко Бежовски, 10-12 часот, предавална 2 |
||||
11:00 |
Претприемништво, проф.д-р Ристе Темјановски, 11-13 часот, предавална 2 |
|
|||
12:00 |
Е-бизнис, проф.д-р Златко Бежовски, 12.00-14.00 часот, предавална 2 |
|
|
|
|
13:00 |
Претприемништво (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 13-14, предавална 4 |
|
|
||
14:00 |
Менаџмент на мал бизнис, проф.д-р Еленица Софијанова, 14-16 часот, онлајн преку Microsoft Teams |
|
Маркетинг (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 14-15.30 часот, предавална 2 |
|
|
15:00 |
|
|
|||
16:00 |
|
|
|
|
|
Бизнис економија Штип, сем 3., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Трговско право, проф.д-р Борка Тушевска, 08-10 часот, предавална 2 |
|
|
|
09:00 |
Теории на фирма, проф.д-р Круме Николовски, 09-11 часот, ФИ, предавална 4 |
Маркетинг, проф.д-р Тамара Јованов Апасиева, 09.30-11.30 часот, предавална 6 |
|
|
|
10:00 |
Индустриска економија, проф.д-р Влатко Пачешкоски, 10-12 часот, Предавална 4 |
|
|
||
11:00 |
Претприемништво, проф.д-р Ристе Темјановски, 11-13 часот, предавална 2 |
|
|||
12:00 |
Јавни финансии, проф.д-р Стеван Габер, 12-13 часот, предавална 4 |
|
|
|
|
13:00 |
Претприемништво (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 13-14, предавална 4 |
Економија на иновации, проф.д-р Дарко Лазаров, 13-15 часот, предавална 4 |
|
||
14:00 |
|
Маркетинг (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 14-15.30 часот, предавална 2 |
|
|
|
15:00 |
|
|
|
||
16:00 |
|
|
|
|
|
Сметководство и ревизија, Штип, сем 3., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Трговско право, проф.д-р Борка Тушевска, 08-10 часот, предавална 2 |
|
|
|
09:00 |
|
Маркетинг, проф.д-р Тамара Јованов Апасиева, 09.30-11.30 часот, предавална 6 |
Применета економија, проф.д-р Илија Груевски, 09-12 часот (преку една недела), предавална 8 |
|
|
10:00 |
|
Економија на пари, банки и финансиски пазари, проф.д-р Весна Георгиева Свртинов, 10-12 часот, предавална 3 |
|
||
11:00 |
Претприемништво, проф.д-р Ристе Темјановски, 11-13 часот, предавална 2 |
|
|||
12:00 |
|
Маркетинг истражување, проф.д-р Тамара Јованов Апасиева, 11.30-13.30, предавална 5 |
|
||
13:00 |
Претприемништво (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 13-14, предавална 4 |
|
|
||
14:00 |
Менаџмент на мал бизнис, проф.д-р Еленица Софијанова, 14-16 часот, онлајн преку Microsoft Teams |
Маркетинг истражување (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 14.00-15.30 часот, предавална 2 |
Маркетинг (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 14-15.30 часот, предавална 2, |
|
|
15:00 |
|
|
|||
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
Маркетинг менаџмент Штип, сем 5., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
Финансиски пазари и институции, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 08-10 часот, предавална 4 |
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
Анализа на финансиски извештаи, проф.д-р Оливера Ѓоргиева-Трајковска, 10-12 часот, предавална 8 |
Стратегиски менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 8 |
|
||
11:00 |
Транспорт и логистика (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 11-12 часот, предавална 4 |
|
|
||
12:00 |
|
Теорија на одлучување, проф.д-р Елена Веселинова, 12-14 часот, предавална 8 |
|
||
13:00 |
Транспорт и логистика, проф.д-р Ристе Темјановски, 13-15 часот, предавална 3 |
Економија на иновации, проф.д-р Дарко Лазаров, 13-15 часот, предавална 4 |
|
||
14:00 |
|
|
|
||
15:00 |
|
|
|
|
|
Финансии, Штип, сем 5., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Сметководствени контролни системи, проф.д-р Јанка Димитрова, 09.00-11.00 часот, Предавална 3 |
|
|
Финансиски менаџмент, проф.д-р Илија Груевски, 09-12 часот (преку една недела), предавална 8 |
|
10:00 |
|
Стратегиски менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 8 |
|
||
11:00 |
Монетарна економија, проф.д-р Љупчо Давчев, 11-13 часот, предавална 6 |
|
|
||
12:00 |
|
|
|
||
13:00 |
Е-банкарство, проф.д-р Љупчо Давчев, 13-15 часот, предавална 5 |
||||
14:00 |
Банкарски менаџмент, проф.д-р Љупчо Давчев, 14-16, предавална 3 |
Финансиски менаџмент (вежби), асс.м-р Мила Митрева, 14-15 часот, предавална 4 |
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
Бизнис економија, Штип, сем 5., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Сметководствени контролни системи, проф.д-р Јанка Димитрова, 09.00-11.00 часот, Предавална 3 |
|
|
Корпоративни финансии, проф.д-р Весна Георгиева Свртинов, 09-11 часот, предавална 5 |
|
10:00 |
Инвестиционен менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 5 |
Стратегиски менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 8 |
|
||
11:00 |
Претприемништво, проф.д-р Ристе Темјановски, 11-13 часот, предавална 2 |
|
|
||
12:00 |
Надворешна трговија, проф.д-р Емилија Митева-Кацарски, 12-14 часот, предавална 5 |
Хартии од вредност, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 12-14 часот, предавална 6 |
|
|
|
13:00 |
Претприемништво (вежби), асс.д-р Моника Арсова, 13-14, предавална 4 |
|
|
||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
Менаџмент и претприемништво, Штип, сем 5., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
Финансиски пазари и институции/Хартии од вредност, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 08-10 часот, предавална 4 |
|
|
09:00 |
|
|
Финансиски менаџмент, проф.д-р Илија Груевски, 09-12 часот (преку една недела), предавална 8 |
|
|
10:00 |
|
Анализа на финансиски извештаи, проф.д-р Оливера Ѓоргиева-Трајковска, 10-12 часот, предавална 8 |
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
Менаџмент на човечки ресурси, проф.д-р Еленица Софијанова, 12-14 онлајн преку Microsoft Teams |
Теорија на одлучување, проф.д-р Елена Веселинова, 12-14 часот, предавална 8 |
|
|
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
Банкарски менаџмент, проф.д-р Љупчо Давчев, 14-16, предавална 3 |
Финансиски менаџмент (вежби), асс.м-р Мила Митрева, 14-15 часот, предавална 4 |
|
|
15:00 |
|
|
|
||
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
Сметководство и ревизија, Штип, сем 5., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Сметководствени контролни системи, проф.д-р Јанка Димитрова, 09.00-11.00 часот, Предавална 3 |
|
|
|
|
10:00 |
Анализа на финансиски извештаи, проф.д-р Оливера Ѓоргиева-Трајковска, 10-12 часот, предавална 8 |
Стратегиски менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 8 (изборен) |
|
|
|
11:00 |
|
|
|
||
12:00 |
|
Е-бизнис, проф.д-р Златко Бежовски, 12.00-14.00 часот, предавална 2 |
Хартии од вредност, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 12-14 часот, предавална 6 |
Управувачко сметководство, проф.д-р Благица Колева, 12-14 часот, предавална 3 |
|
13:00 |
Е-банкарство, проф.д-р Љупчо Давчев, 13-15 часот, предавална 5 |
|
|||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
Маркетинг менаџмент, Штип, сем 7., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Економетрија, проф.д-р Влатко Пачешкоски, 08.30-10 часот, предавална 4 |
|
|
|
09:00 |
Сметководствени контролни системи, проф.д-р Јанка Димитрова, 09.00-11.00 часот, Предавална 3 |
|
|
|
|
10:00 |
Инвестиционен менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 5 |
|
|
|
|
11:00 |
Интерна ревизија, проф.д-р Јанка Димитрова, 11-13 часот, предавална 8 |
|
|
||
12:00 |
|
|
Управувачко сметководство, проф.д-р Благица Колева, 12-14 часот, предавална 3 |
|
|
13:00 |
Е-банкарство, проф.д-р Љупчо Давчев, 13-15 часот, предавална 5 |
|
|||
14:00 |
Проектен менаџмент, проф.д-р Еленица Софијанова, 14-16, онлајн преку Microosoft Teams |
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
Финансии, Штип, сем 7., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Економетрија, проф.д-р Влатко Пачешкоски, 08.30-10 часот, предавална 4 |
|
|
|
09:00 |
|
Финансиска регулација, проф.д-р Марија Гогова Самоников, 09.30-11.30, предавална 5 |
|
|
|
10:00 |
|
Инвестиционен менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 5 |
Монетарна и фискална политика во ЕУ, проф.д-р Стеван Габер, 10-12 часот, предавална 4 |
|
|
11:00 |
|
||||
12:00 |
|
Портфолио менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 12-14 часот, предавална 8 |
Теорија на одлучување, проф.д-р Елена Веселинова, 12-14 часот, предавална 8 |
Управување со ризици, проф.д-р Весна Георгиева Свртинов, 14-16 часот предавална 6 |
|
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
Бизнис економија, Штип, сем 7., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
Финансиски менаџмент, проф.д-р Илија Груевски, 09-12 часот (преку една недела), предавална 8 |
|
|
10:00 |
|
Анализа на финансиски извештаи, проф.д-р Оливера Ѓоргиева-Трајковска, 10-12 часот, предавална 8 |
|
|
|
11:00 |
|
|
|||
12:00 |
|
Јавни финансии, проф.д-р Стеван Габер, 12-13 часот, предавална 4 |
|
Управувачко сметководство, проф.д-р Благица Колева, 12-14 часот, предавална 3 |
|
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
Проектен менаџмент, проф.д-р Еленица Софијанова, 14-16, онлајн преку Microosoft Teams |
Финансиски менаџмент (вежби), асс.м-р Мила Митрева, 14-15 часот, предавална 4 |
Царински систем и политика, проф.д-р Емилија Митева-Кацарски, 14-16 часот, предавална 5 (изборен) |
|
15:00 |
|
|
|
||
16:00 |
|
|
Меѓународен развој, проф.д-р Влатко Пачешкоски, 14-16 часот, предавална 8 (изборен) |
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Менаџмент и претприемништво, Штип, сем 7., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Економетрија, проф.д-р Влатко Пачешкоски, 08.30-10 часот, предавална 2 |
|
|
|
09:00 |
Сметководствени контролни системи, проф.д-р Јанка Димитрова, 09.00-11.00 часот, Предавална 3 |
|
|
|
|
10:00 |
Инвестиционен менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 5 |
Стратегиски менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 8 |
|
|
|
11:00 |
|
|
|
||
12:00 |
|
|
|
Управувачко сметководство, проф.д-р Благица Колева, 12-14 часот, предавална 3 |
|
13:00 |
Транспорт и логистика, проф.д-р Ристе Темјановски, 13-15 часот, предавална 3 |
|
|
||
14:00 |
Проектен менаџмент, проф.д-р Еленица Софијанова, 14-16, онлајн преку Microosoft Teams |
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
Сметководство и ревизија, Штип, сем 7., стд. |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Економетрија, проф.д-р Влатко Пачешкоски, 08.30-10 часот, предавална 4 |
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
Инвестиционен менаџмент, проф.д-р Елена Веселинова, 10-12 часот, предавална 5 |
Менаџмент информациони системи, проф.д-р Златко Бежовски, 10-12 часот, предавална 2 |
Корпоративно финансиско известување, проф.д-р Оливера Ѓориева-Трајковска, 10-11 часот, предавална 2 |
|
11:00 |
Интерна ревизија, проф.д-р Јанка Димитрова, 11-13 часот, предавална 8 |
|
|||
12:00 |
Сметководство на трошоци, проф.д-р Благица Колева, 12-13.30, Предавална 3 |
Фриленсинг Хаб, проф.д-р Златко Бежовски, 12-14 часот, предавална 2 |
|
|
|
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
Споредбени сметководствени системи, проф.д-р Благица Колева, 13.30-15 часот, предавална 6 |
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|