ФАКУЛТЕТ ЗА ПРИРОДНИ И ТЕХНИЧКИ НАУКИ РАСПОРЕД НА ЧАСОВИ
2022/2023
Рударство - Штип
|
|
Рударство - Штип - 1 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Математика 1- предавања Предавална 7 Проф. д-р Билјана Златановска |
|
|
|
Странски јазик Microsoft Teams |
10:00 |
|
Општа и неорганска хемија - Предавање Амфитеатар 4 Проф. д-р Ацо Јаневски |
|
||
11:00 |
Инженерска графика Компјутерска лабораторија Проф. д-р Ристо Поповски |
Математика 1- вежби Амфитеатар 1 Проф. д-р Билјана Златановска |
|
||
12:00 |
|
Општа и неорганска хемија - Вежби Амфитеатар 1 |
|
||
|
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
Проф. д-р Ацо Јаневски |
|
|
14:00 |
|
Минералогија Предавална 8 Проф. д-р Тена Шијакова Иванова |
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Рударство - Штип - 3 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
Термодинамика Предавална 8 Проф д-р Марија ХаџиНиколова |
|
10:00 |
Основи на рударство Предавална 6 Проф. д-р Николинка Донева |
|
Статика Предавална 2 (Предавална 8) Проф. д-р Николинка Донева |
|
|
11:00 |
Нумерички методи - Вежби Предавална 7 Проф. д-р Афродита Зенделска |
|
|||
12:00 |
Технички материјали Предавална 6 Проф. д-р Николинка Донева |
|
|
||
13:00 |
|
Нумерички методи - Предавања Предавална 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
Проф. д-р Благој Голомеов |
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Рударство - Штип - 5 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
Ситнење и класирање Предавална 7 Проф. д-р Мирјана Голомеова |
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
|
|
Изработка на рударски простории Микроскопска лабораторија 3 Проф. д-р Николинка Донева |
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
Механика на карпи Микроскопска лабораторија 3 Проф. д-р Зоран Панов |
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Рударство - Штип - 7 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
Дефинирање на работна средина (ЕМС) Предавална 6 Проф. д-р Николинка Донева |
|
|
|
11:00 |
Дупчење и минирање (ЕМС) Микроскопска лабораторија 3 Проф. д-р Ристо ДАмбов |
|
Вентилациско инженерство (ПМС и ЕМС) Предавална 7 Проф. д-р Дејан Мираковски |
|
|
12:00 |
|
|
Рециклажни технологии (ПМС) Предавална 7 Проф. д-р Афродита |
||
|
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
Зенделска |
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Рударство - Прилеп
|
|
Рударство - Прилеп - 7 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
ВО ДОГОВОР СО ПРОФЕСОРИТЕ НАСТАВАТА ЌЕ СЕ ОДВИВА КОМБИНИРАНО, СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО И ОНЛАЈН ПРЕКУ Microsoft Teams |
|
||
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Геологија – Штип
|
|
Геологија - Штип - 1 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Математика 1- предавања Предавална 7 Проф. д-р Билјана Златановска |
Историја на земјата Предавална 8 Проф. д-р Блажо Боев |
|
|
Странски јазик Microsoft Teams |
10:00 |
Општа и неорганска хемија - Предавање Амфитеатар 4 Проф. д-р Ацо Јаневски |
|
|||
11:00 |
|
Математика 1- вежби Амфитеатар 1 Проф. д-р Билјана Златановска |
|
||
12:00 |
|
|
Општа и неорганска хемија - Вежби Амфитеатар 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
Проф. д-р Ацо Јаневски |
|
|
14:00 |
|
Минералогија Предавална 8 Проф. д-р Тена Шијакова Иванова |
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Геологија - Штип - 3 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
Структурна геологија |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09:00 |
Предавална 8 Проф. д-р Гоше Петров |
Петрологија Предавална 8 Проф. д-р Иван Боев |
|
|
Палеонтологија и стратиграфија Предавална 8 Проф. д-р Виолета Стојанова |
10:00 |
|
|
|||
11:00 |
|
|
|
||
12:00 |
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Геологија - Штип - 5 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
Проекти и проектирање |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09:00 |
Предавална 9 Проф. д-р Орце Спасовски |
|
|
Метаморфни карпи |
|
|
|
|
|
||
10:00 |
|
|
|
Предавална 8 Проф. д-р Блажо Боев |
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
Минерални ресурси Предавална 9 Проф. д-р Тодор Серафимовски |
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Геологија - Штип - 7 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
МЕНТОРСКА НАСТАВА |
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Геологија - Прилеп
|
|
Геологија - Прилеп - 7 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
ВО ДОГОВОР СО ПРОФЕСОРИТЕ НАСТАВАТА ЌЕ СЕ ОДВИВА КОМБИНИРАНО, СО ФИЗИЧКО ПРИСУСТВО И ОНЛАЈН ПРЕКУ Microsoft Teams |
|
||
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Инженерство за заштита на животна средина – Штип
|
|
Инженерство за заштита на животна средина - Штип - 1 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Математика 1- предавања Предавална 7 Проф. д-р Билјана Златановска |
Историја на земјата Предавална 8 Проф. д-р Блажо Боев |
|
|
Странски јазик Microsoft Teams |
10:00 |
Општа и неорганска хемија - Предавање Амфитеатар 4 Проф. д-р Ацо Јаневски |
|
|||
11:00 |
|
Математика 1- вежби Амфитеатар 1 Проф. д-р Билјана Златановска |
|
||
12:00 |
|
|
Општа и неорганска хемија - Вежби Амфитеатар 1 Проф. д-р Ацо Јаневски |
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
Минералогија Предавална 8 Проф. д-р Тена Шијакова Иванова |
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Инженерство за заштита на животна средина - Штип - 3 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Метеорологија и климатологија Предавална 9 Проф. д-р Орце Спасовски |
|
|
Термодинамика Предавална 8 Проф д-р Марија ХаџиНиколова |
|
10:00 |
|
|
|
||
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
|
|
Основи на екологија и екосистеми Микроскопска лабораторија 3 |
|
|
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
Проф. д-р Виолета Стефанова |
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Инженерство за заштита на животна средина - Штип - 5 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Процена на влијанијата на животната средина Предавална 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09:00 |
|
Проф. д-р Тена Шијакова Иванова |
|
|
|
10:00 |
Ретки и расеани метали Микроскопска лабораторија 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11:00 |
Проф. д-р Тодор Серафимовски |
|
|
|
|
12:00 |
|
|
Третман на отпадни води Предавална 6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
Проф. д-р Афродита Зенделска |
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Инженерство за заштита на животна средина - Штип - 7 семетар |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
Проектирање на депонии Предавална 6 Проф. д-р Зоран Панов |
|
12:00 |
|
|
Менаџмент на проекти во животната средина Микроскопска лабораторија 3 Проф. д-р Орце Спасовски |
Бучава во животната средина Предавална 9 Проф. д-р Марија ХаџиНиколова |
|
13:00 |
|
|
|||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Инженерство за заштита на животна средина – Кавадарци
|
И |
нженерство за заштита на животна средина - Кавадарци - 3 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
МЕНТОРСКА НАСТАВА |
|
||
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Индустриска логистика – Штип
|
|
Индуструиска логистика - Штип - 7 семе |
тар |
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
МЕНТОРСКА НАСТАВА |
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Индустриска логистика – Кавадарци
|
|
Индуструиска логистика - Кавадарци - 1 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Системи на квалитет и стандард Предавална 1 Проф. д-р Благица Донева |
|
|
Теорија на логистика Предавална 3 Проф. д-р Зоран Десподов |
Странски јазик Microsoft Teams |
10:00 |
Логистички активности Предавална 2 Проф. д-р Мирјана Голомеова |
|
|||
11:00 |
Математика 1 - Предавања |
|
|||
|
|
|
|
|
|
12:00 |
|
Математика 1 - Вежби Предавална 2 Доц. д-р Елена Карамазова Гелова |
Предавална 3 Доц.д-р Елена Карамазова Гелова |
|
|
13:00 |
|
|
|
||
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Индуструиска логистика - Кавадарци - 3 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
Индустриска сопственост Предавална 3 Проф. д-р Горан Тасев |
09:00 |
Операциони истражувања Предавална 2 Проф. д-р Афродита Зенделска |
|
Развој на нови производи Предавална 1 Проф. д-р Иван Боев |
|
|
10:00 |
|
|
|||
11:00 |
|
|
|
||
12:00 |
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Индуструиска логистика - Кавадарци - 5 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Симулација на донесување на одлуки Предавална 3 Проф. д-р Радмила Каранакова-Стефановска |
|
Теорија на процеси Предавална 2 Проф. д-р Марија хаџиНиколова |
Дистрибутивна логистика Предавална 3 Проф. д-р Зоран Десподов |
|
10:00 |
|
|
|||
11:00 |
|
|
|||
12:00 |
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Индуструиска логистика - Кавадарци - 7 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
Логистика на внатрешен транспорт |
|
|
|
|
|
|
|
10:00 |
|
Синџири на снабдување Предавална 3 Проф. д-р Александар Крстев |
|
Предавална 2 Проф. д-р Стојанче Мијалковски |
|
11:00 |
|
|
|
||
12:00 |
|
Ергономија Предавална 2 Проф. д-р Марија ХаџиНиколова |
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Дизајн на ентериер и мебел – Штип
|
|
Дизајн на ентериер и мебел - Штип - 1 семетар |
|
||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
Математика 1- предавања Предавална 7 Проф. д-р Билјана Златановска |
|
|
|
Странски јазик Microsoft Teams
|
10:00 |
Перспектива 1 Факултет за ликовна уметност Проф. д-р Јана Јакимовска |
Физика Амфитеатар 4 Проф. д-р Марјан Делипетров |
|
||
11:00 |
Математика 1- вежби Амфитеатар 1 Проф. д-р Билјана |
|
|||
|
|
|
|
||
12:00 |
|
|
|
Златановска |
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
Информатика Амфитеатар 3 |
|
|
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
Проф. д-р Ѓорги Димов |
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Дизајн на ентериер и мебел - Штип - 3 семетар |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Елементи на проектирање - Предавања Предавална 2 Проф. д-р Васка Сандева |
Композиција во дизајнот - Предавања Предавална 6 Проф. д-р Катерина Деспот |
|
|
09:00 |
|
|
|
||
10:00 |
|
Елементи на проектирање - Вежби Предавална 12 Проф. д-р Васка Сандева |
Композиција во дизајнот- Вежби Предавална 6 Асс. м-р Екатерина Намичева |
|
|
11:00 |
|
Историја на архитектура, уметност и урбанизам - Вежби Предавална 4 Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
|
12:00 |
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
Историја на архитектура, уметност и урбанизам - Предавања |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15:00 |
|
Предавална 14 Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Дизајн на ентериер и мебел - Штип - 5 семет |
ар |
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
Проектирање 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09:00 |
Предавална 2 Проф. д-р Васка Сандева |
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
Обликување на простор - Предавања Предавална 3 Проф. д-р Катерина Деспот |
Обликување на простор - Вежби Предавална 12 Проф. д-р Катерина Деспот |
|
|
|
12:00 |
|
|
|
||
13:00 |
Пренамена на простор Микроскопска лабораторија 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:00 |
Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Дизајн на ентериер и мебел - Штип - 7 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
Простор и авангарден дизајн Предавална 7 Проф. д-р Катерина Деспот |
Мултифункционални простори Предавална 7 Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
10:00 |
|
|
|
||
11:00 |
|
|
Обликување на јавни простори Предавална 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12:00 |
|
|
Проф. д-р Васка Сандева |
|
|
13:00 |
|
|
Обликување на јавни простори Предавална 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
Асс. м-р Екатерина Намичева |
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Пејсажна архитектура – Штип
Пејсажна архитектура - Штип - 3 семетар |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
Елементи на проектирање Предавална 2 Проф. д-р Васка Сандева |
Композиција во дизајнот - Предавања Предавална 6 Проф. д-р Катерина Деспот |
|
|
09:00 |
|
|
|
||
10:00 |
|
Елементи на проектирање - Вежби Предавална 12 Проф. д-р Васка Сандева |
Композиција во дизајнот- Вежби Предавална 6 Асс. м-р Екатерина Намичева |
|
|
11:00 |
|
Историја на архитектура, уметност и урбанизам - Вежби Предавална 4 Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
|
12:00 |
|
|
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
Историја на архитектура, уметност и урбанизам - Предавања |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15:00 |
|
Предавална 14 Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Пејсажна архитектура - Штип - 5 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
Проектирање 1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09:00 |
Предавална 2 Проф. д-р Васка Сандева |
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
Обликување на простор - Предавања Предавална 3 Проф. д-р Катерина Деспот |
Обликување на простор - Вежби Предавална 12 Проф. д-р Катерина Деспот |
|
|
|
12:00 |
|
|
|
||
13:00 |
Пренамена на простор Микроскопска лабораторија 3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14:00 |
Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
Пејсажна архитектура - Штип - 7 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
Простор и авангарден дизајн Предавална 7 Проф. д-р Катерина Деспот |
Мултифункционални простори Предавална 7 Проф. д-р Петар Намичев |
|
|
10:00 |
|
|
|
||
11:00 |
|
|
Обликување на јавни простори Предавална 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12:00 |
|
|
Проф. д-р Васка Сандева |
|
|
13:00 |
|
|
Обликување на јавни простори Предавална 7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
Асс. м-р Екатерина Намичева |
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|
Географија – Штип
|
|
Географија - Штип - 3 семетар |
|
|
|
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
08:00 |
|
|
|
|
|
09:00 |
|
|
|
|
|
10:00 |
|
|
|
|
|
11:00 |
|
|
|
|
|
12:00 |
|
МЕНТОРСКА НАСТАВА |
|
|
|
13:00 |
|
|
|
|
|
14:00 |
|
|
|
|
|
15:00 |
|
|
|
|
|
16:00 |
|
|
|
|
|
17:00 |
|
|
|
|
|