КЛАСИЧНО СЛИКАРСТВО - нова програма |
|||||
I година, 1 семестар (3 студенти) |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
8:30 – 9:00 |
Цртање 1 3+2+2 (п+в) СП Викторија Егорова |
|
|
Сликарска технологија 1 2+1+1 (п+в) СП Виталиј Бондаренко Ателје 2 |
|
9:00 – 9:30 |
|
|
|||
9:30 – 10:00 |
|
|
|
||
10:00 – 10:30 |
|
|
|||
10:30 – 11:00 |
Историја на уметност 1 (2+1+1), проф.д-р Трајче Нацев (п+в) |
Англиски јазик ниво А2.1(2+1+1) (п+в) лектор м-р Симона Серафимовска |
|
|
|
11:00 – 11:30
|
|
|
|
||
11:30 – 12:00 |
|
|
Визуелна култура 2+1+1 (п+в) проф. м-р Јордан Ефремов |
||
12:00 – 12:30 |
Естетика (2+1+1) проф.д-р Трајче Стојанов (п+в)
|
Сликање 1 2+2+1 (п+в) СП Лариса Бондаренко Ателје 2 |
|||
12:30 – 13:00 |
|
|
|||
13:00 – 13:30 |
|
|
|||
13:30 – 14:00 |
|
|
|
||
14:00 – 14:30 |
|
|
|
|
|
14:30 – 15:00 |
|
|
|
|
|
15:00 – 15:30 |
|
|
|
||
15:30 – 16:00 |
|
|
|
||
16:00 – 16:30 |
Информатика 2+1+1 (п+в) Доц. д-р Александар Крстев
|
|
|
|
|
16:30 – 17:00 |
|
|
|
|
|
17:00 – 17:30 |
|
|
|
|
|
17:30 – 18:00 |
|
|
|
|
|
18:00 – 18:30 |
|
|
|
|
|
18:30 – 19:00 |
|
|
|
|
|
19:00 – 19:30 |
|
|
|
|
|
19:30 – 20:00 |
|
|
|
|
|
20:00 – 20:30 |
|
|
|
|
*Предметот Спорт и рекреација не е внесен во распоредот, за терминот и начинот на изведување на наставата ќе се добијат информации накнадно
**Предметот
*** Предметот
КЛАСИЧНО СЛИКАРСТВО - нова програма |
|||||
II година, 3 семестар (2 студенти) |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
8:30 – 9:00 |
|
Цртање 3 3+2+2 (п+в) СП Владимир Недајборшч Ателје 2
|
Сликање 3 3+2+2 (п+в) СП Виталиј Бондаренко
|
|
|
9:00 – 9:30 |
|
|
|
||
9:30 – 10:00 |
|
|
|||
10:00 – 10:30 |
|
|
|||
10:30 – 11:00 |
Сликарска технологија 3 2+1+1 (п+в) СП Лариса Бондаренко Ателје 1
|
Керамика 2+1+1 (п+в) Проф. д-р Слободан Милошески
|
|||
11:00 – 11:30 |
|
||||
11:30 – 12:00 |
|
||||
12:00 – 12:30 |
|
||||
12:30 – 13:00 |
Композиција 2 2+1+1 (п+в) СП Викрорија Егорова
|
Историја на уметност 3 (2+1+1) (п+в)
проф.д-р Трајче Нацев
|
|
|
|
13:00 – 13:30 |
|
|
|
||
13:30 – 14:00 |
|
|
|
|
|
14:00 – 14:30 |
|
|
|
||
14:30 – 15:00 |
|
|
|
|
|
15:00 – 15:30 |
|
|
|
|
|
* Предметот Педагогија е комисиски и не фигурира на распоредот, за информации ќе се обратите кај проф. д-р Емилија Петрова Ѓорѓева
КЛАСИЧНО СЛИКАРСТВО - нова програма |
|||||
III година, 5 семестар (6 студенти) |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
8:30 – 9:00 |
|
Перспектива 1 2+1+1 (п+в) проф. м-р Јана Јакимовска Ателје 1
|
|
Сликање 5 2+2+1 (п+в) СП Игор Егоров
|
|
9:00 – 9:30 |
Методика на ликовно воспитување(2+1+1), (п+в) Проф.д-р Катерина Деспот
|
Историја на уметност 5 (2+1+1), (п+в) проф.д-р Трајче Нацев
|
|
||
9:30 – 10:00 |
Методологија (2+1+1), ? |
||||
10:00 – 10:30 |
|
Акт
со пластична анатомија 1 (2+1+1) (п+в), Ателје 1 |
|
||
10:30 – 11:00 |
|
||||
11:00 – 11:30 |
|
|
|||
11:30 – 12:00 |
|
Цртање 5 2+1+1 (п+в) СП Лариса Бондаренко |
|
||
12:00 – 12:30 |
|
|
|
||
12:30 – 13:00 |
|
Дигитално сликарство (2+1+1), (п+в), Ателје 1 |
|
|
|
13:00 – 13:30 |
|
|
|||
13:30 – 14:00 |
|
|
|
||
14:00 – 14:30 |
|
|
|||
14:30 – 15:00 |
|
|
|
|
|
15:00 – 15:30 |
|
|
|||
15:30 – 16:00 |
|
|
|
||
16:00 – 16:30 |
|
|
|
*
**
КЛАСИЧНО СЛИКАРСТВО - нова програма |
|||||
IV година, 7 семестар (5 студенти) |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
8:30 – 9:00 |
Цртање 7 2+1+1 (п+в) СП Владимир Недајборшч
|
|
|
|
|
9:00 – 9:30 |
|
|
|
||
9:30 – 10:00 |
|
|
|
||
10:00 – 10:30 |
|
|
|
||
10:30 – 11:00 |
|
|
|
|
|
11:00 – 11:30 |
|
|
|
|
|
11:30 – 12:00 |
|
|
|
|
|
12:00 – 12:30 |
|
|
|||
12:30 – 13:00 |
|
|
Сликање 7 2+1+1 (п+в) СП Игор Егоров |
||
13:00 – 13:30 |
|
||||
13:30 – 14:00 |
|
Историја на уметност 7 (2+2+1), (п+в) Проф.д-р Трајче Нацев |
|
||
14:00 – 14:30 |
|
|
|||
14:30 – 15:00 |
|
|
|
|
|
15:00 – 15:30 |
|
|
|
||
15:30 – 16:00 |
|
|
|
|
|
16:00 – 16:30 |
|
|
|
|
|
20:00 – 20:30 |
|
|
|
|
|
* Предметот Психологија е комисиски и не фигурира на распоредот, за информации ќе се обратите кај доц.. д-р Јадранка Рунчева.
** Предметот Социологија на уметност е комисиски и не фигурира на распоредот, за информации ќе се обратите кај проф. д-р Даниела Јакимова.
*** Предметот Портфолио е комисиски и не фигурира на распоредот, за информации ќе се обратите кај проф. м-р Јордан Ефремов.
ВАЈАРСТВО |
|||||
I година, 1 семестар (0 студенти?) |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
8:30 – 9:00 |
|
Цртање 1 2+2+1 (п+в) СП Викторија Егорова Ателје вајарство |
|
|
|
9:00 – 9:30 |
|
|
|
||
9:30 – 10:00 |
|
|
|
||
10:00 – 10:30 |
|
|
|
||
10:30 – 11:00 |
|
Вајање 1 (2+2+1), (п+в) проф.д-р Слободан Милошески
|
|
|
|
11:00 – 11:30 |
Заштита при работа (2+1+1) (п+в) проф.д-р Дејан Мираковски |
|
|
||
11:30 – 12:00 |
|
|
Естетика (2+1+1) проф.д-р Трајче Стојанов |
||
12:00 – 12:30 |
|
|
|||
12:30 – 13:00 |
|
|
|
||
13:00 – 13:30 |
|
Историја на уметност 1 (2+1+1), проф.д-р Трајче Нацев (п+в) |
Класични вајарски технологии 1 (2+1+1) (п+в) проф.д-р Слободан Милошески |
|
|
13:30 – 14:00 |
|
Англиски јазик ниво А2.1(2+1+1) (п+в) лектор м-р Симона Серафимовска |
|
||
14:00 – 14:30 |
|
|
|||
14:30 – 15:00 |
|
|
|
|
|
15:00 – 15:30 |
|
|
|
|
|
15:30 – 16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16:00 – 16:30 |
Информатика 2+1+1 (п+в) Доц. д-р Александар Крстев
|
|
|
|
|
16:30 – 17:00 |
|
|
|
|
|
17:00 – 17:30 |
|
|
|
|
|
17:30 – 18:00 |
|
|
|
|
*Предметот Спорт и рекреација не е внесен во распоредот, за терминот и начинот на изведување на наставата ќе се добијат информации накнадно.
**
***
****
ВАЈАРСТВО |
|||||
III година, 5 семестар (3 студенти) |
|||||
|
Понеделник |
Вторник |
Среда |
Четврток |
Петок |
8:30 – 9:00 |
|
|
|
Класично вајање 5 2+2+1 (п+в) Доц. д-р Слободан Милошески
|
|
9:00 – 9:30 |
|
|
|
|
|
9:30 – 10:00 |
|
|
|
||
10:00 – 10:30 |
|
|
|
||
10:30 – 11:00 |
|
|
|||
11:00 – 11:30 |
|
|
|
||
11:30 – 12:00 |
|
|
|
Вајарска анатомија 5 2+1+1 (п+в) Доц. д-р Слободан Милошески
|
|
12:00 – 12:30 |
|
|
|
|
|
12:30 – 13:00 |
Класично цртање 5 2+2+1 (п+в) СП Владимир Недајборшч
|
|
|
|
|
13:00 – 13:30 |
|
|
|
||
13:30 – 14:00 |
|
Композиција 4 2+1+1 (п+в) СП Викторија Егорова
|
|
|
|
14:00 – 14:30 |
|
|
|
||
14:30 – 15:00 |
|
Историја на уметноста 15 2+1+1 (п+в) проф. д-р Трајче Нацев
|
|
|
|
15:00 – 15:30 |
|
|
|
||
15:30 – 16:00 |
|
|
|
|
|
16:00 – 16:30 |
|
|
|
|
|
16:30 – 17:00 |
|
|
|
|
|
17:00 – 17:30 |
|
|
|
|
|
17:30 – 18:00 |
|
|
|
|
|
18:00 – 18:30 |
|
|
|
|
|
18:30 – 19:00 |
Културна историја на Македонија 2+1+1 (п+в) проф. д-р Трајче Нацев
|
|
|
|
|
19:00 – 19:30 |
|
|
|
|
|
19:30 – 20:00 |
|
|
|
|
|
20:00 – 20:30 |
|
|
|
|