Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | Статика вежби, лаборант Виолета Крчева институт по Информатика | ||||
9.00 | Математика 2, проф. д-р Билјана Златановска Предавална 7 | Индустриски менаџмент, проф. д-р Мишко Џидров предавална 13 | Изборен-Останати странски јазици MC Teams од 13 -15 часот | ||
10.00 | |||||
11.00 | Статика, вон проф. д-р Марија Чекеровска Предавална 13 | Математика 2, вежби проф. д-р Билјана Златановска Предавална 7 | |||
12.00 | |||||
13.00. | Машински материјали 2, доц. д-р Сара Сребренкоска предавална 6 | Изборен-Англиски јазик лектор м-р Симона Серафимовска MC Teams од 18 -20 часот | |||
14 00 | |||||
МФ - насока Мехатроника, 4 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | Дигитална и индустриска | Објектно ориентирано програмирање, проф. д-р Цвета Мартиновска Aмфитеатар 2 | |||
9.00 | |||||
10.00 | Машински елементи, доц. д-р Сашко Милев предавална Парламент | електроника, проф. д-р Василија Шарац предавална 3 | Објектно ориентирано програмирање, Вежби, доц. д-р. Мирјана Коцалева | ||
11.00 | Aмфитеатар 2 | ||||
12.00 | Нумерична математика П+В доц. д- р Александра Ристеска Камчески Институт по | Дигитална електроника вежби, лаборант Маја Кукушева Панева Предавална 14 | Машински елементи 1 вежби лаборант Виолета Крчева предавална Парламент | ||
13.00. | |||||
14 00 | информатика | Термодинамика | |||
15 00 | вон. проф. д-р Марија Чекеровска предавална 13 | ||||
16 00 | |||||
МФ - насока Машинско инженерство, 4 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | Механика на материјални системи Сашко Милев, Предавална Парламент | ||||
9.00 | Механика на материјални системи, вежби лаборант Виолета Крчева Предавална 13 | ||||
10.00 | Машински елементи, доц. д-р Сашко Милев, Предавална Парламент | ||||
11.00 | |||||
12.00 | ИЗБОРЕН | Машински елементи 1 |
13.00. | Интелигентни транспорни системи Зоран Димитровски Предавална 13 | Нумерична математика доц. д-р Александра Ристеска Камчески Институт по информатика | вежби лаборант Виолета Крчева предавална Парламент | ||
14 00 | Термодинамика | ||||
15 00 | вон. проф. д-р Марија Чекеровска Предавална 13 | ||||
МФ - насока Информатичка технологија во машинство, 4 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | Механика на материјални системи Сашко Милев предавална Парламент | ||||
9.00 | Механика на материјални системи, вежби лаборант Виолета Крчева предавална Парламент | ||||
10.00 | Машински елементи, доц. д-р Сашко Милев предавална Парламент | Оперативни системи доц. д-р Душан Биков Амфитеатар 1 | |||
11.00 | |||||
12.00 | ИЗБОРЕН Интелигентни транспорни системи проф. д-р Зоран Димитровски предавална 13 | Нумерична математика доц. д-р Александра Ристеска Камчески Институт по информатика | Оперативни системи вежби доц. д-р Мирјана Коцалена Витанова Амфитеатар 1 | Машински елементи, вежби лаборант Виолета Крчева предавална Парламент | |
13.00. | |||||
14 00 | Термодинамика вон. проф. д-р Марија Чекеровска предавална 13 | ||||
15 00 | |||||
МФ - насока Мехатроника, 6 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | Механика на материјални системи доц. д-р Сашко Милев Предавална Парламент | ||||
9.00 | |||||
10.00 | Погонски машини | ||||
11.00 | проф. д-р Зоран Димитровски Предавална 13 | Хидраулични и пневматски компоненти и машини, проф. д-р Сашко | |||
12.00 | Димитров Предавална 13 | Производни технологии доц. д-р Сара Сребренкоска Предавална 13 | |||
13.00. | Актуатори во мехатроника, С. Димитров, М. Чекеровска Предавална 13 | ||||
14.00 | Механика на материјални системи, вежби лаборант Виолета Крчева Предавална Парламент | ||||
15.00 |
МФ - насока Индустриско инженерство, 6 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | ЦАД технологии, проф. д-р Сашко Димитров Предавална 13 | ||||
9.00 | |||||
10.00 | Технологии за спојување насоки комисија, лаб. Виолета Крчева Институт по информатика | ||||
11.00 | |||||
12.00 | Производни технологии доц. др Сара Сребренкоска Предавална 13 | ||||
13.00. | |||||
14.00 | Операциони истражувања комисија Сребренкоска, Џидров, Димитров Предавална 13 | ||||
15.00 | |||||
МФ - насока Производно машинство, 6 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | ЦАД технологии, проф. д-р Сашко Димитров Предавална 13 | ||||
9.00 | Термотехнички машини проф. д-р Радомир Цветаноски Предавална Парламент преку една недела | ||||
10.00 | Технологии за спојување насоки комисија, лаб. Виолета Крчева Институт по информатика | ||||
11.00 | |||||
12.00 | Производни технологии проф д-р Сара Сребренкоска Предавална 13 | ||||
13.00. | |||||
14.00 | |||||
15.00 | |||||
МФ - насока Мехатроника, 8 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.00 | Моделирање и симулации 2 комисија лаб. Дејан | Компјутерско водење на процеси вежби | |||
10.00 | Крстев Предавална | лаборант Дарко | |||
11.00 | Мехатронички системи лаборант Дејан Крстев Предавална Парламент | Ергономија проф. д-р Марија Хаџи Николова | |||
12.00 |
13.00. | Компјутерско водење на процеси проф. д-р Сашо Гелев Предавална 14 | ||||
14.00 | |||||
15.00 | |||||
МФ - насока Производно машинство, 8 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | Механизација, проф. д-р Зоран Димитровски Предавална 13 | ||||
9.00 | Греење, клим. и топлотни системи, Вон. проф д-р . Марија Чекеровска Предавална 13 | ||||
10.00 | |||||
11.00 | Проектирање на технолошки процеси, доц. д-р Сара Сребренкоска Предавална 13 | ||||
12.00 | |||||
13.00. | Маш. и алати за обр. со | ||||
деформација, Комисија | |||||
лаборант Виолета Крчева | |||||
14.00 | Институт по информатика | ||||
15.00 | |||||
МФ - насока Индустриско инженерство, 8 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.00 | |||||
10.00 | Ергономија проф. д-р Марија Хаџи Николова | ||||
11.00 | |||||
12.00 | Менаџмент на развој на производи топлотни сис. проф. д-р. Мишко Џидров, во консултација со предметен профеоср | ||||
13.00. | Менаџмент на технолошки развој, Комисија, лаборант Дејан Крстев предавална Парламент | Проектир. и симулации на деловни процеси проф. д-р Мишко Џидров, во консултација со предметен професор | |||
14.00 | |||||
15.00 |
МФ - насока Мехатроника, Машинско инженерство, 2 семестар - Струмица | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.30 | Статика вежби, лаборант Виолета Крчева Кабинет на МФ | Статика проф. д-р Марија Чекеровска Кабинет на МФ | Математика 2, проф. д-р З. Трифунов Предавална 3 | ||
10.00 | |||||
11.00 | Машински материјали 2 доц. д-р Сара Сребренкоска, Предавална 3 | ||||
12.00 | Индустриски менаџмент, | ||||
13.00 | проф. д-р Мишко Џидров, преку една недела Предавална 3 | Странски јазик | |||
14 00 | МC Teams | ||||
МФ - насока Машинско инженерство, 4 семестар Струмица | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.30 | Нумеричка математика, доц. д-р Александра Ристеска Камчески преку една | Машински елементи 1, доц. д-р Сашко Милев Предавална 3 | ИЗБОРЕН Интелигентни транспорни системи проф. д-р Зоран Димитровски кабинет на МФ преку една недела | ||
10.00 | |||||
11.00 | Машински елементи 1,Вежби лаборант Виолета Крчева кабинет на МФ | недела Предавална 3 | Механика на материјални системи, доц. д-р Сашко Милев Предавална 3 | ||
12.00 | Термодинамика вон. д-р Марија | ||||
13.00. | системи Вежби лаборант Виолета Крчева кабинет на МФ | Чекеровска Кабинет на МФ | |||
МФ - насока Производно машинство, 6 семестар - Струмица | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.30 | КАД Технологија вон. проф. д-р Сашко Димитров, Машински кабинет | Термотехнички машини, П+В проф. Радомир Цветаноски кабинет на МФ преку една недела | |||
10.00 | |||||
11.00 | Производни технологии доц. д-р Сара Сребренкоска Предавална 3, преку една недела | ||||
12.00 |
13.00 | Технологија на спојување комисија, лаборант Виолета Крчева, Кабинет на МФ, преку една недела | ||||
14.00 | |||||
МФ - насока ИИ 6 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.30 | Операциони истражувања комисија Сребренкоска, Мишко , Димитров Предавална 3 | ЦАД технологии, проф. д-р Сашко Димитров кабинет на МФ | |||
10.00 | |||||
11.00 | Производни технологии доц. д-р Сара Сребренкоска Предавална 3 преку една недела Предавална 3 | ||||
12.00 | |||||
13.00. | Технологија на спојување комисија, лаборант Виолета Крчева Маабинет преку една недела | ||||
14.00 | |||||
15.00 | |||||
МФ - насока ИИ, 8 семестар | |||||
Понеделник | Вторник | Среда | Четврток | Петок | |
8.00 | |||||
9.30 | Менаџмент на технолошки развој, Комисија, лаб Дејан Крстев кабинет на МФ | Менаџмент на развој на производни системи проф. д-р Мишко Џидров во консултација со предметен професор | |||
10.00 | |||||
11.00 | Проектир. и симулации на деловни процеси проф. д-р Мишко Џидров во консултација со предметен професор | ||||
12.00 | |||||
13.00. | Ергономија проф. Марија Хаџи Николова во консултација со предметен професор | ||||
14.00 | |||||
15.00 |