Ќе се промовира книгата „Разводот на брак во европските земји“

Во среда (12 февруари 2020 година), со почеток во 12:00 часот, во свечената Конференциска сала на Правниот факултет при УГД во Штип ќе се одржи промоција на Книгата „Разводот на брак во европските земји “.

Ова универзитетско учебно помагало е коавторско дело на професори од двата државни правни факултети: Правниот факултет „Јустинијан Први“ при УКИМ – Скопје и Правниот факултет при УГД – Штип, (проф. д-р Дејан Мицковиќ и доц. д-р Милица Шутова).

Промотор на книгата ќе биде проф. д-р Ангел Ристов од Правниот факултет „Јустинијан Први“ при УКИМ – Скопје.

Во прилог ви ја праќаме поканата.