Етички кодекс

Заради зачувување на достоинствотона професијата и развивањеи унапредување на моралнитевредности на академската заедница,поттикнати од длабоките уверувањаво вредноста, знаењето и свеста заодговорноста на универзитетскитенаставници, соработници иистражувачи, како и останатитевработени на Универзитетот„Гоце Делчев“ – Штип,Универзитетскиот сенат восогласност со член 52, став 1, алинеја 29 одЗаконот за високото образование Донесе ЕТИЧКИ КОДЕКС.

ЕТИЧКИ КОДЕКС ЗА ВРАБОТЕНИТЕ НАУНИВЕРЗИТЕТОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО ШТИП

ЕТИЧКИ КОДЕКС ЗА СТУДЕНТИТЕ НАУНИВЕРЗИТЕТОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО ШТИП

Електротехничкиот факултет со седиште во Радовиш е единствениот факултет од оваа област во регионот на Источна Македонија. Електротехничкиот факултет како технолошко јадро за поддршка на малите и средните бизниси и развивање на нови лаборатории за научноистражувачката работа ќе ви овозможи решавање на најкоплексните проблеми преку изнаоѓање на вистински начини за практична примена на научните откритија.

Информирај се веднаш, испрати маил на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.  Димитар Љуботенски – раководител на Студентска служба

Контакт:

Радовиш