Етички кодекс

Заради зачувување на достоинствотона професијата и развивањеи унапредување на моралнитевредности на академската заедница,поттикнати од длабоките уверувањаво вредноста, знаењето и свеста заодговорноста на универзитетскитенаставници, соработници иистражувачи, како и останатитевработени на Универзитетот„Гоце Делчев“ – Штип,Универзитетскиот сенат восогласност со член 52, став 1, алинеја 29 одЗаконот за високото образование Донесе ЕТИЧКИ КОДЕКС.

ЕТИЧКИ КОДЕКС ЗА ВРАБОТЕНИТЕ НАУНИВЕРЗИТЕТОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО ШТИП

ЕТИЧКИ КОДЕКС ЗА СТУДЕНТИТЕ НАУНИВЕРЗИТЕТОТ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“ ВО ШТИП

Знаењето е највредно. Заедницата на критички и рефлективни истражувачи, со силно изразена желба за учење, за пренесување и за споделување на наученото носи име Факултет за образовни науки и е силна и инспиративна заедница која е отворена за сите млади луѓе – сегашни и идни студенти кои ги обединува желбата за работа со деца од предучилишна и рана училишна возраст.

Информирај се веднаш, испрати маил на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.  Димитар Љуботенски – раководител на Студентска служба

Контакт:

Штип