Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

Стручно предавање на тема „Modern web development using .NET 5+

25 мај 2021 г. (вторник) - 19:00 часот

Факултетот за информатика продолжува со своите бесплатни предавања на актуелни теми од областа на информатиката. Следното во низата на тема за развој на веб, како и до сега, ќе се одржи преку платформата Teams.

Тема: „Modern Web Development using .NET 5+" - Стојанче Панов

Време: 25.5.2021 г., 19 часот

Линк до предавањето: Microsoft teams