Вебинар на тема „Вакцините – глобален предизвик за побезбедно здравје“

12 маj 2021 г. (четврток) - 16:30 часот

Студентски организирана медицинска асоцијација со задоволство ве поканува на уште едно од низата предавања, вебинари и научни средби за обновување, подобрување и надополнување на знаењето од областа на медицината, на студентите на медицинските науки, но и општото население.

На 12.5.2021 во 16:30 часот уживајте во краткото научно излагање на тема „Вакцините-глобален предизвик за побезбедно здравје“ во кое ќе се потрудиме да ги изнесеме клучните и неопходни информации од областа на имунизацијата.

Предавачи: доц. д-р Сотирија Дувлис и проф. Александар Цветковски.

Бројот на места е ограничен, затоа осигурете го вашето место преку пополнување на следнава апликација:

Настанот ќе може да се следи онлајн на Microsoft Teams, линкот ќе биде објавен на официјалната страница на СОМА непосредно пред настанот.

Настанот е сертифициран!

Фејсбук линк од настанот: Facebook