Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

Траклезна маса под назив ЕУ е-здравствено право (EU eHealth Law)

28 април 2022 г. (четврток) - 10:00 часот

На ден 28.04.2022 година во просториите на Правниот факултет ќе се одржи траклезна маса под назив ЕУ е-здравствено право (EU eHealth Law). Учество на тркалезната маса ќе земат професори од правните факултети од Србија, Косово и Бугарија. Домаќини на настанот ќе бидат професори од Правниот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“- Штип.

Ве очекуваме !