Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

Сведоштва за учителската дејност на Гоце Делчев

Факултетот за образовни науки при Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип со задоволство ве поканува да присуствувате на отворање на Историско катче во рамки на факултетот, во чест на учителската дејност, визија и мисија на учителот Гоце Делчев, а по повод 120 години од неговата смрт.
Настанот ќе се одржи на 4 мај 2023 г. (четврток), со почеток во 11 часот, на Факултетот за образовни науки (веднаш по завршување на настанот за чествување на 120 години од смртта на Гоце Делчев во Ректорат).