Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени

„Спорт и рекреација“ за Наставен центар Скопје

Се известуваат студентите од прва година на Факултет за туризам и бизнис логистика, Економски факултет и Правен факултет – Скопје  дека наставата по предметот Спорт и рекреација ќе започне на 06.11.2018 година (вторник).

Наставата ќе се реализира во следниве термини:

• Вторник 10.00ч - ФТБЛ, Бизнис логистика (во договор со предметните наставници дополнително ќе бидат поделени во групи).
  • Вторник 12.00ч – ФТБЛ, Бизнис администрација.
  • Вторник 13.00ч – Економски факултет и Правен факултет

Место на реализација:

• Ноември (први две недели) - Кеј на Вардар, „Паркот кај авиончето“
  • Ноември (втори две недели) - Водно, зборно место, паркинг на Средно Водно
  • Декември - Спортски центар „Борис Трајковски“

Одговорни наставници и контакт:

Универзитетски спортски и културен центар,

Универзитет „Гоце Делчев“ - Штип