Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •   

Објавен конкурсот за програмата Фулбрајт 2020 – 2021 година

Амбасадата на САД во Македонија го распиша Повикот за една од најпопуларните образовни програми Фулбрајт.

Повикот се однесува на студенти кои се запишани на втор циклус студии, а може да се најде на следниов линк:

https://mk.usembassy.gov/fulbright-student-competition-2019-2020-academic-year-now-open/