Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    
Амбасадорот на Италија во Република Северна Македонија, Н.Е. Андреа Силвестри денес оствари средба со ректорот на УГД...
Делегација од Универзитет „Гоце Делчев“, предводена од ректорот проф. д-р Блажо Боев, проректорот за развој, инвестиции и одржување проф. д-р Дејан Ми...
Министерството за трговија на Народна Република Кина спонзорира неколку академски програми за 2022 година.
Во свечена атмосфера, за првпат после пандемијата, денес во ректоратот на Универзитетот „Гоце Делчев“ беа промовирани докторите на науки...
УГД денес одбележа 15 години од основањето.
Во интервју за универзитетските медиуми ректорот на УГД проф. д-р Блажо Боев зборува за почетоците на Универзитетот...
Ректорот на Универзитетот „Гоце Делчев“ проф. д-р Блажо Боев во своето традиционално новогодишно обраќање до студентите и вработените...