Мојот пат кон успехот со УГД – Тина Петрова

„Никогаш не отстапувајте од вашите соништа, работете со многу љубов и труд, не се обесхрабрувајте доколку имате неуспеси во работата и секогаш самоуверено чекорите кон успехот. “

Мојот пат кон успехот со УГД – Никола Велков

„Настрана од редовните предавања, искористете ги сите можни проекти, предавања, дебати понудени од страна на вашиот факултет. Никогаш не престанувајте да инвестирате во себеси!“

Мојот пат кон успехот со УГД – Лолита Спирова

„Сѐ е возможно, само бидете посветени, не се откажувајте од своите идеи, соништа и поставени цели. Со љубов, труд и посветеност се постигнуваат сите цели во животот.“

Доделени признанијата „Инженерски прстен 2023“, Ана Михаиловска од ФПТН лауреат

Ана Михаиловска, студентка на Факултетот за природни и технички науки на Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, е меѓу 12-те добитници на признанието „Инженерски прстен“ за 2023 година